STYRELSEN 2020-21


Ebba Johansson

Ordförande

Kontakt: ebba.2.johansson@elevmail.stockholm.se

Alland Koyikoyan

Vice ordförande

Kontakt: Alland.saber@elevmail.stockholm.se

Anna Rezaei

Ekonomiansvarig

Kontakt: anna.rezaei@elevmail.stockholm.se

Maja Tejler

PR-ansvarig

Kontakt: Maja.ellen.tejler@elevmail.stockholm.se.

Felicia Donnerlid

Mood manager

Kontakt: Felicia.donnerlid@elevmail.stockholm.se


Elin Pohl

Ordf. Sociala utskottet

Kontakt: Elin.pohl@elevmail.stockholm.se


Isa Smedberg

Ordf. Studenutskottet

Kontakt: isa.smedberg@elevmail.stockholm.se


Roze E. Yarandpour

Ordf. Sponsutskottet

Kontakt: roze.yarandpour@gmail.com


Ebba Christensen

Sekreterare

Kontakt: Ebba.christensen@elevmail.stockholm.se

 

Silfverfjäder

Maskot

Kontakt: blgelevkar@gmail.com

Favoritcitat: Elevkåren sover aldrig.

BLI EN DEL AV STYRELSEN

Hur ansöker jag?

Styrelsen 2018-19
Styrelsen 2018-19

Årsmötet är elevkårens högsta beslutande organ och sker genom en demokratisk röstning. Innan årsmötet har alla elever på skolan möjlighet att skicka in en kandidatur till valberedningen. Därefter lägger valberedningen fram ett förslag på kandidater till årsmötet. Även om du inte kommer med i valberedningen kan du fortfarande kandidera till posten du söker på plats. Årsmötet äger rum i slutet av april, alternativt början av maj varje år.